top of page

Spotkanie autorskie i promocja książki „OKO”

W Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” miałam okazję zaprezentować fragmenty mojej powieści „Transhumanka” rekomendowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów Polskich, które znalazły się w książce „OKO”.

Antologia wydana przez wydawnictwo Lucky, razem z towarzyszącym jej audiobookiem „Ucho” nagranym w Studiu RSR, to kolejne pokłosie warsztatów literackich prowadzonych przez poetę i wykładowcę akademickiego Adriana Szarego w SCM Arka, dzięki któremu mogłam wziąć udział w spotkaniu.

Trema przed występem była całkiem duża, zarówno ze względu na liczną publiczność zgromadzoną przed sceną, jak i faktem, że dawno nie prezentowałam swoich tekstów publicznie. Event artystyczny minął jednak w bardzo serdecznej atmosferze i dał możliwość spotkania ze znajomymi twórcami i poetami z warsztatów literackich.

Na scenie oprócz autorów wierszy z dziewiątej już antologii, wystąpił również Rafał Błędowski z zespołu Kliper, który dostał chyba największe brawa od publiczności oraz Wojtek Matyja, który znany jest z prowadzenia projektu pod nazwą MATYJA LOOPER ORCHESTRA czy założenia takich zespołów jak NO COMERTION GROUP, IN FORMACJA czy duet bluesowy AUTOBLUES. Pokazane zostały również grafiki Jacka Skwirowskiego.

Za możliwość prezentacji fragmentów powieści „Transhumanka” rekomendowanej przez SIP, serdecznie dziękuję dr Adrianowi Szaremu, który prowadził redakcję i wybór tekstów do antologii „OKO”. Cała powieść w formie e-booka dostępna jest na stronie autorskiej w dziale „powieści” oraz w internetowych księgarniach. Jeśli interesujecie się podróżami kosmicznymi i sztuczną inteligencją, z pewnością znajdziecie w niej sporo ciekawych informacji, ale jest to przede wszystkim powieść s-f.

Serdecznie polecam również warsztaty literackie, które p. Adrian Szary prowadzi w SCM „Arka”. Dają one możliwość poznania ciekawych ludzi z całej Polski (większość z dawnego grona uczestników rozjechała się po różnych miastach, gdzie studiują lub pracują i dojeżdżają w miarę możliwości) , poprawy swojego warsztatu literackiego, wymiany doświadczeń z innymi autorami, ośmielają przed dzieleniem się swoją twórczością z innymi i dają możliwość żywego kontaktu z prozą i poezją.

fot. M Ganabisiński - Radomska Szkoła Rocka www.szkolarocka.com.pl

Fragment powieści "TRANSHUMANKA" z antologii „OKO”, rozdział 16 „Wyśniona podróż ku Nowej Ziemi”:

Emma Rotschild była inteligentną i przebiegłą kobietą. Można by pomyśleć, że stała się też dobra i miłosierna bo koniec końców, dała każdej z nich to, czego chciały. Prawda była jednak bardziej skomplikowana. Nie mogły czuć się przymuszane. Pionki, które wiedzą, że są pionkami stają się kolejnymi graczami. Jednak te, które pozostają nieświadome nitek, którymi są pociągane, przemieniają się w idealne marionetki.

Na tym właśnie polega złudzenie Matrixa, w którym wszyscy żyjemy. Wydaje nam się, że kochamy, czujemy, myślimy, podejmujemy samodzielnie decyzje i realizujemy własne cele, podczas gdy sposób naszego postrzegania świata i decyzji, które podejmiemy, dawno już został zaplanowany, przewidziany i zmanipulowany przez osoby wyznaczające scenariusze życia.

Ale ta zasada wbrew pozorom tyczyła się również Emmy. Mogła zajmować wysokie stanowiska w światowych rządach, prowadzić działalności gospodarcze o zasięgu międzynarodowym, wyznaczać trendy mentalne i kierunki rozwoju, a jednak i ona nie zawsze realizowała własne cele. Każdy siewca i każdy twórca pajęczyny równie dobrze mógł poruszać się po pajęczynie stworzonej przez większego i doskonalszego twórcę.

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page