top of page

XXI Regionalny Konkurs Literacki – Patriotyzm kontra „kolorowe piątki” (SWP)


Jesteśmy pokoleniem Jana Pawła II, rodakami i potomkami spuścizny Piłsudskiego, mądrości Kopernika oraz siły ducha Jana III Sobieskiego, który uchronił chrześcijańską część Europy przed muzułmańską szarańczą, a islamski świat wciąż pamięta jego imię i drży przed potęgą Polski! Wciąż pamiętamy wiersze Baczyńskiego i małych powstańców, którzy oddawali życie byśmy mogli nadal nazywać się Polakami.

Choć germanizowano nas i rusyfikowano, uciskano i mordowano, a Polska pod zaborami na wiele lat zniknęła z wszelkich map, wciąż tu jesteśmy – dumni z naszej Flagi, Orła, jednego z najstarszych i najtrudniejszych języków na świecie, wszelkich symboli narodowych i przodków, którzy tworzyli naszą kulturę, zajmowali się nauką i dzielnie walczyli przy obronie naszych granic. Ta spuścizna jednak do czegoś zobowiązuje!

IDENTYTARYZM KONTRA GENDER CZYLI PATRIOTYZM KONTRA „KOLOROWE PIĄTKI”

Dziś, zarówno w kulturze, polityce, jak i literaturze spotykają się dwa fronty i nurty ideologiczne – są nimi identytaryzm, który zakłada zakaz sprzedawania ziem obcokrajowcom, identyfikację narodową, przynależność do własnej kultury i jej dziedzictwa. Jego głównymi przedstawicielami w Polsce są Stefan Kardynał Wyszyński czy Jan Paweł II. Drugą siłą jest wroga i bazująca na odwróconych wartościach ideologia gender, która napływa do nas z Zachodu, ale jest też wspierana przez Wschód i korporacje. Zakłada walkę z symbolami narodowymi, podstawowym modelem rodziny, chrześcijaństwem i strukturą społeczną, która odbywa się pod płaszczykiem źle rozumianej i zniekształconej „tolerancji społecznej”.

Choć Polska nazywana jest przez zagraniczne media „Mędrcem Europy” czy „ostatnią ostoją normalności”, wojna (tym razem ideologiczna i propagandowa) wciąż trwa. Mówił o niej już profesor filozofii dr hab. Bogusław Wolniewicz, odznaczony Krzyżem Oficerskim za wybitne zasługi dla nauki polskiej. Nazywał ją wojną na miarę XXI wieku, gdzie bronią jest, porównywana przez niego do szarańczy, „fala ludzka” dyskretnie sterowana przez konkretne siły. Politykę odchodzenia od wartości narodowych i mieszania kultur opisywał jako “przedstawienie dla europejskich frajerów”. Ale choć w przeciwieństwie do podbitej przez islam i zniewolonej zamachami Francji, pierwsze starcie nowej wojny na miarę XXI wieku wygraliśmy, przedstawienie trwa nadal …

Szkoły organizują „patriotyczne pogadanki”, które w ostatniej chwili zamieniane są bez wiedzy rodziców na „kolorowe” czy też „tęczowe piątki”, gdzie organizacje LGBT w imię źle rozumianej „tolerancji” społecznej ingerują w seksualność dzieci, uczą wrogości do kościoła, nawołują do mordowania polskich dzieci w zarodkach pod hasłem wolności dla kobiet czy próbują wymazać z serc chłopców polską husarię przebierając chłopców za kobiety, by ostatecznie zniszczyć polskiego ducha i siłę oraz wyplenić prawdziwych mężczyzn i wojowników, którzy będą stali na straży polskich rodzin, kobiet i dzieci. Wszystko to odbywa się w imię (niby zapomnianej) instrukcji Carycy Katarzyny jak pokonać Polskę.

Możemy w niej przeczytać, że: „Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. (…) Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. (…) Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. (…) Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.”

Wygraliśmy walkę z zaborcami i wciąż możemy nazywać się Polakami. Nie udało im się złamać naszego ducha! Ale żeby zachować pokój oraz nie dać się zmanipulować wrogiej propagandzie naszych dawnych zaborców, którzy wciąż próbują zniszczyć w nas ducha narodu, ważne jest by pamiętać kim jesteśmy, co zawdzięczamy naszym przodkom i czemu nazwano nas „Lachami”. A to przecież zobowiązuje… Fascynujemy się mitologią grecką czy rzymską, podczas, gdy właśnie my jesteśmy jedną z najstarszych populacji świata, co potwierdzają archeologiczne znaleziska, jak na przykład odkrycie wizerunku koła na wazie znalezionej w Bronocicach, która jest starsza o pięćset lat od wizerunków mezopotamskich czy syryjskich. Polskie piramidy odkryte na Kujawach są zaś starsze od tych egipskich aż o tysiąc lat.

Warto zatem uczyć dzieci i młodzież od najmłodszych lat patriotyzmu oraz szacunku do historii. Bo przecież to dzięki niej oraz zasługom polskich patriotów i bohaterów narodowych, którzy dzielnie zapisali się na jej kartach, możemy żyć w prawdziwie wolnym świecie, a nie świecie sztucznie kreowanej przez media „wolności” bazującej na odwróconych wartościach. Warto też dbać o spuściznę polskiego języka i wspierać młodych polskich twórców, którzy miłość do ojczyzny, zarówno w czasie pokoju jak i zagrożenia, wyrażają w prozie i poezji, czy w obrazie albo rzeźbie. Jedną z takich inicjatyw jest kierowany do młodzieży konkurs literacki o tematyce patriotycznej.

XXI REGIONALNY KONKURS LITERACKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ – MOŻNA JESZCZE WZIĄĆ UDZIAŁ!

Głównym organizatorem i pomysłodawcą Regionalnych Konkursów Literackich jest dr Adrian Szary – polski poeta, autor siedmiu tomów poezji, monodramu, serii bajek dla dzieci, redaktor dziesięciu antologii współczesnej literatury młodzieżowej, członek redakcji Zeszytów Poetyckich, nauczyciel języka polskiego, wykładowca akademicki, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa oraz instruktor warsztatów literackich prowadzonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

W tym roku odbywa się już XXI edycja Regionalnego Konkursu Literackiego poświęcona jest tematyce patriotycznej. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta. W jury jako gość specjalny zasiądzie młoda poetka Katarzyna Jesionek, uczestniczka warsztatów literackich w SCM „Arka”, która już zaczęła samodzielnie publikować. Jest autorką tomiku poezji „Katharsis”, wydanego przez Wydział Filologiczno – Pedagogiczny UTH w Radomiu.

Przedmiotem konkursu, kierowanego do gimnazjalistów i licealistów jest wiersz autorski o tematyce patriotycznej. Prace można składać do 16 listopada 2018 roku w formie elektronicznej na adres: adrianszary@wp.pl. Finał i ogłoszenie wyników odbędzie się 21 listopada 2018 o godzinie 17.30 w SCM „Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 w Radomiu. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej XXI Regionalny Konkurs Literacki.

Z uwagi na wyjątkową okazję, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, prace mogą być nadsyłane z terenu całej Polski oraz z Polonii na całym świecie. W imieniu organizatorów konkursu oraz redakcji SWP i swoim zachęcam do udziału w konkursie!

Źródło: http://strefawolnejprasy.pl

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page